Bilge Çocuk Yaz Okulu

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Bilge Çocuk Yaz Okulu’na başvurular devam ediyor. 2 Temmuz Çarşamba günü başlayan kayıtlar, 8 Ağustos Cuma günü son bulacak.

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Bilge Çocuk Yaz Okulu kayıtları başladı. Değerler Eğitimi, Siyer, Kitap Okuma, İngilizce, Yazı Atölyesi, Münazara, İlmihal, Sağlık Bilgisi, Satranç ve Ebru derslerinin verileceği kurslar, 5 hafta sürecek ve her hafta Çarşamba günü çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Çocukların daha sağlıklı bir öğretim geçirmesi adına etkinlikler içerisinde Sinema, Basketbol, Geziler, Koro Çalışmaları, Eskimeyen Oyunlar ve Trafik Pisti Eğitimleri de yer alacak.

Küçük sınıflar ve büyük sınıflar olmak üzere 2 kısımdan oluşacak olan Bilge Çocuk Yaz Okulu’nda, küçükler 3, 4 ve 5 sınıf öğrencilerinden oluşurken, büyükler ise 6, 7 ve 8 sınıf öğrencilerinden oluşacak. Küçük sınıflar Dumlupınar Kültür Merkezi ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde kurslarını gerçekleştirecekler. Büyük sınıflar ise, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi ve Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezinde eğitim alacaklar.

Bilge Çocuk Yaz Okulu’nun 2 Temmuz Çarşamba günü start alan başvuruları, 8 Ağustos Cuma günü son bulacak. Okullara başvuracak olan ailelerin; Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi, Mehmet Akif Kültür Merkezi, Ahmet Yüksel Özemre Kültür Merkezi, Nurettin Topçu Kültür Merkezi, Cemil Meriç Kültür Merkezi, Necip Fazıl Kültür Merkezi, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezi, Mahmut Celalettin Ökten Kültür Merkezi, Samiha Ayverdi Kültür Merkezi, Ahmet Cevdet Paşa Bilgi Evi,  Erdem Beyazıt Bilgi Evi ve Seyit Onbaşı Bilgi Evi’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.